Hlavná stránka

Vážené dámy, Vážení páni

Vítame Vás v nadštandardných súkromných zariadenia v Rimavskej Sobote a v Lučenci.

V naších urologických ambulanciách poskytujeme zdravotnú starostlivosť v širokom rozsahu urológie, vrátane poradne pre erektilnu dysfunkciu, inkontinenciu, liečbu a poradenectvo urolitiázy vrátane dietológie, ďalej nádorov uro-genitálneho traktu, fyzioterapiu pánvového dna, neodkladné chirurgické zákroky.

U nás budete nielen vyšetrení a liečení, ale ak bude nutná operácia, zaistíme vám ju v nemocniciach, kde sa zaoberajú týmito problémami .

Starostlivosť, ktorú ponúkame je na vysokej odbornej úrovni a veríme, že budete maximálne spokojní i v tých ťažkých chvíľach vášho života, kedy vám nie je najlepšie a vaše zdravie vám neslúži tak ako predtým.

Sme tu pre vás a pomôžeme vám cítiť sa zase tak, ako keď ste boli zdraví.
Keď budete spokojní s našou prácou povedzte to iným, ak nebudete spokojní s dôverou to povedzte nám.

Čo je urológia?

Urológia je lekársky odbor, ktorý sa zaoberá predovšetkým diagnostikou a liečbou ochorení močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov.

Obličky sú základným orgánom močovej sústavy, zhromažďujú a vytvárajú moč. Vzniknutý moč je odvádzaný močovými cestami ( močovod, močový mechúr a močová trubica) z tela von.

Mužské pohlavné orgány sú: semenníky, nadsemenníky, semenné váčky, prostata. Všetky vyššie uvedené štruktúry urológ v rámci urologického vyšetrenia môže vyšetriť.

Kedy vyhľadať urológa?

Na základe Vašich problémov, napríklad pálenie pri močení, krv v moči, poruchy močenia, bolesti v driekovej oblasti Vás odporučí Váš obvodný lekár, internista, alebo detský lekár.

Urologické vyšetrenie realizuje urológ s cieľom určiť Vaše ochorenie, alebo skontrolovať priebeh Vášho ochorenia.

Priebeh vyšetrenia

Urologické vyšetrenie zahajuje lekár vstupným pohovorom s pacientom. Cielenými dotazmi na zdravie, zamestnanie, rodinu lekár zostaví tzv. anamnézu. Potom vyšetrí pacienta pohľadom, poklepom na močový mechúr a driekovú oblasť a u mužov vykoná vyšetrenie prostaty cez konečník gumovou rukavicou a s použitím znecitlivejúceho gélu. K stanoveniu konkrétneho ochorenia obvykle použije laboratórne vyšetrenie moču, krvi, prípadne ejakulátu. K potvrdeniu, či ujasneniu diagnózy ochorenia môže urológ špeciálne diagnostické metódy: ultrazvuk, CT, magnetická rezonancia, endoskopické vyšetrenie (vyšetrenie pomocou optického prístroja) , RTG vyšetrenie s kontrastom.

Výhodou endoskopického vyšetrenia je, že počas vyšetrenia je zároveň možné uskutočniť jednoduché operačné zákroky.

Príprava pacienta

Pri základnom urologickom vyšetrení nie je nutná špeciálna príprava.

Špeciálna príprava v časti: “Rady pre pacientov

Vyberte si jazyk
Naši partneri
Anketa

Páči sa vám naša nová stránka?